wtorek, 4 marca 2014

Profil trasy II Maratonu Lubelskiego

Czekałem jak grzybiarz na deszcz i wreszcie się doczekałem. Opublikowana została trasa II Maratonu Lubelskiego. Co prawda moja propozycja nie wygrała konkursu, jednak uważam że trasa biegu jest dość ciekawa.

Start i meta ulokowane zostały tym razem na placu Litewskim. Biegnąć będziemy przez Śródmieście, Wieniawę, Czechów, Kalinę, Tatary, Felin, następnie przez Kośminek, Dziesiątą, Wrotków, Czuby, Węglin, Konstantynów by ponownie wrócić Wieniawą i Śródmieściem na metę. Można więc powiedzieć, że jest to trasa biegnąca przez niemal cały Lublin. Mam nadzieję, że w poszczególnych dzielnicach będzie na nas czekał gorący doping.
Na pewno trochę szkoda, że w tym roku maraton nie przebiega wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego, ale cóż wszystkiego nie można mieć.

Profil trasy II Maratonu Lubelskiego.

Oczywiście każdy kto zna Lublin wie, że w tym mieście nie da się wytyczyć płaskiej trasy biegu. Według serwisu Navime.pl wysokość podbiegów wynosi 242 metry. Najniższy punkt trasy wypada na 14 km i wynosi 166 metrów. Najwyżej na 232 metrze znajdziemy się po przebiegnięciu 34 km.