wtorek, 4 marca 2014

Profil trasy II Maratonu Lubelskiego

Czekałem jak grzybiarz na deszcz i wreszcie się doczekałem. Opublikowana została trasa II Maratonu Lubelskiego. Co prawda moja propozycja nie wygrała konkursu, jednak uważam że trasa biegu jest dość ciekawa.

Start i meta ulokowane zostały tym razem na placu Litewskim. Biegnąć będziemy przez Śródmieście, Wieniawę, Czechów, Kalinę, Tatary, Felin, następnie przez Kośminek, Dziesiątą, Wrotków, Czuby, Węglin, Konstantynów by ponownie wrócić Wieniawą i Śródmieściem na metę. Można więc powiedzieć, że jest to trasa biegnąca przez niemal cały Lublin. Mam nadzieję, że w poszczególnych dzielnicach będzie na nas czekał gorący doping.
Na pewno trochę szkoda, że w tym roku maraton nie przebiega wzdłuż Zalewu Zemborzyckiego, ale cóż wszystkiego nie można mieć.

Profil trasy II Maratonu Lubelskiego.


Oczywiście każdy kto zna Lublin wie, że w tym mieście nie da się wytyczyć płaskiej trasy biegu. Według serwisu Navime.pl wysokość podbiegów wynosi 242 metry. Najniższy punkt trasy wypada na 14 km i wynosi 166 metrów. Najwyżej na 232 metrze znajdziemy się po przebiegnięciu 34 km.
Tak wygląda profil terenu wygenerowany przez serwis navime.pl:Nie mogę się już doczekać treningów na oficjalnej trasie maratońskiej. A Wy?

5 komentarzy:

 1. dzieki za szybki profil
  fajnie ze w tym roku ostatnich kilka kilometrow znow bedzie w dol

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale sobie maraton wybrałem na debiut... :( Chociaż... Jeśli uda mi się go ukończyć to będę należał do elity:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja od czasu opublikowania trasy zaczynam się zastanawiać "co mi do łba strzeliło żeby zapisać się na coś takiego". Ale spokojnie, od 36 km nie ma już ani jednego podbiegu ;)
   Do zobaczenia na trasie

   Usuń
 3. Zapraszam pod baloniki na 4:45 . Damy radę . Obiecuję . Mariusz Stasiewski

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Mariusz. Ja w tym roku łamię 4:00 i jednak w Warszawie, a nie w Lublinie. Lubelski jest zbyt blisko terminu powiększenia się rodziny :)

   Usuń